تولگیران مرجع تول گیری در ایران

مشخصات افراد مطمئن برای تول گیری یا قاریق گیری شهر خود را در سایت تولگیران ثبت کنید تا جهت استفاده هموطنان عزیز منتشر شود

تول‌گیرها با اقداماتی که انجام می‌دهند منبع عفونت را از حنجره نوزادان خارج می‌کنند

بار اولی بود که من پیش یک تل گیر میرفتم

متن ارسالی یکی از کاربران ; آخر هفته گذشته برای دیدن مامان جون به قم می رفتیم .بین راه محسن بیتابی میکرد متوجه شدم که تب دارد.محسن توی این 40 روز اخیر بار سومی بود که تب میکرد و بار چهارم در زمستان امسال.و هر بار هم که پیش دکتر میبردیم میگفت پرده گوشش متورم شده. بسیار نگران شدم آخه فقط 7 یا 8 روز از تمام شدن آنتی بیوتیک قبلی گذشته بود. علت تب کردنهای متوالی محسن یک طرف به زور دارو دادن بهش از طرف دیگه کلی فکرم را مشغول کرده بود.آخه محسن اصلا زیر بار دارو خوردن نمیره وما هر بار که مجبوریم بهش آنتی بیوتیک بدیم به زور وبا ناراحتی این کار را انجام میدهیم.

 دایی بهرام و صفیه خانم و علی و حسین و خاله بهار وزهرا هم به خانه مامانجون آمده بودند.محسن به قدری تب داشت که نای بازی کردن با بچه ها را هم نداشت.بالاخره  برای پایین آمدن تب بهش قطره استامینفن دادیم.تب محسن موقتا" پایین آمد و مشغول بازی با بچه ها شد. ولی دوباره بعد از 5 یا 6 ساعت تب  کرد. ما روز چهار شنبه به قم رفتیم و محسن چهار شنبه پنج شنبه و روز جمعه هم تب داشت.یعنی جمعه روز سومی بود که تب محسن ادامه داشت و به قول دکتر ها اگر بعد از 3روز تب قطع نشد باید آنتی بیوتیک را شروع کرد.و من همچنان نگران و ناراحت بودم که یهو پیش خودم گفتم نکنه چیزی توی گلوش گیر کرده باشه وتب کردنش به خاطر اون باشه و" تل گرفتن"از ذهنم گذشت. از صفیه خانم که پرسیدم گفت اتفاقا" ریحانه دختر خواهرش که همسن محسن هست مدام تل میشه و تب میکنه وقتی میبرنش پیش تل گیر و تلش را میگیرند(چیز هایی که در گلویش گیر کرده در می اورند).خوب میشه وتبش هم بند میاد.

 

شما میتوانید تجربه های خود را به صورت خاطره ، فیلم ، گزارش خبری و تشکر از تولگیر  برای ما به آدرس ایمیل TOLGIR.IR(@)GMAIL.COM ارسال نمایید

اپلیکیشن تولگیران به مناسبت عید سعید فطر به مدت یک هفته به صورت رایگان در اختیار کاربران عزیز قرار گرفته است . پیش از این اپلیکیشن تولگیران به مبلغ 25 هزار تومان از طریق فروشگاه اینترنتی شرق هاست برای فروش عرضه شده بود که به دلیل استقبال شما عزیزان فقط به مدت یک هفته به صورت رایگان عرضه میشود . لازم به ذکر است درآمدهای ناشی از فروش این اپلیکیشن صرفا جهت تحقیقات میدانی این روش طب سنتی مصرف خواهد شد. در این اپلیکیشن ضمن درج تجربیات شما آدرس افراد مطمئن و مورد رجوع مردم در شهرستانهای مختلف درج میشود تا ان شاءالله رنج کمتری دچار نوزادان و کودکان این سرزمین شود .   برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

 

 

 

آدرس تل گیر را از خواهر صفیه خانم گرفتم وهمان روز جمعه راهی تهران شدیم به منزل سیما خانم تل گیر رفتیم.پیرزنی بود سفید روی ومهربان که لباسهای ساده و تمیزی به تن داشت ولبخند میزد. دست راستش را زیر گلوی محسن گذاشت و ماساژ داد و3 مرتبه توی دماغ محسن فوت کرد و هر سه بار چیزهای از دهان محسن به بیرون میپرید.دست چپش را جلوی دهن محسن گرفته بود و آن چیزها توی دستش میریخت و او هم آنها را کف دست من میگذاشت. که مهمترین آنها یک تکه استخوان بود..!!! من به قدری هیجان و اضطراب داشتم که مدام به چیزهای بیرن آورده از گلوی محسن نگاه میکردم وپیش خودم میگفتم: آیا تب محسن پایین میاد...و تبش به خاطرگیر کردن این استخوان بوده؟؟؟ وباز اینکه این استخوان از کی توی گلوی محسن گیر کرده بود؟؟؟

به هر حال این بار اولی بود که من پیش یک تل گیر میرفتم و اگر دایی بهرام که خودش پزشک است این کار را تایید نمیکرد شاید من هم هیچوقت نمیرفتم و حتی اگر من میخواستم برم احتمالا بابا سعید قبول نمیکرد.چنانجه مامان جون هم مخالف این کار بود.

محسن جمعه شب تا صبح تب داشت و ما ناامید از نتیجه دادن تل گیری.ولی صبح روز شنبه دیگه تب نداشت و خدا را شکر تا امروز که یکشنبه است هنوز تب نکرده و ما هم دیگه مجبور نشدیم دوباره بهش آنتی بیوتیک بدیم.

معنی این تب نکردن محسن این است که تب کردنهای مکرر محسن احتمالا به خاطر گیر کردن آن تکه استخوان در گلویش بوده وبا بیرون آوردنش توسط یک تل گیر. به خواست خداوند محسن هم خوب شد.

باید بگم که علت اینکه تل گیری به ذهنم رسید این بود :" اول هفته گذشته  به همراه اقا سعید به خاطر زخم اثنی اشر او پیش دکتر صرافان متخصص طب سنتی رفتیم.زمانی که ما توی اتاق دکتر بودیم خانم دکتر با یکی از مریضهایش تلفنی صحبت میکرد و به او میگفت که برای درمان گوش دردش به جای طب سوزنی پیش یک تل گیر رود." این شد که تل گیری که اصلا به آن فکر هم نمیکردم در خاطرم جای گرفت و  این برای من نشان دهنده قدرت و محبت خداست. و اینکه هیچ چیز بی حکمت نیست.

اینجا قم حرم حضرت معصوممه(س) است:

                                                       

آرزو میکنم هیچ بچه ای  در هیچ کجای دنیا مریض نشود.واینکه جامعه پزشکان هم تل گیری را به عنوان یک درمان بپذیرند و این فن گسترش پیدا کند تا همه بتوانند از آن بهره مند شوند.

 

 اپلیکیشن تولگیران به مناسبت اعیاد شعبانیه به مدت یک هفته به صورت رایگان در اختیار کاربران عزیز قرار گرفته است . پیش از این اپلیکیشن تولگیران به مبلغ 25 هزار تومان از طریق فروشگاه اینترنتی شرق هاست برای فروش عرضه شده بود که به دلیل استقبال شما عزیزان فقط به مدت یک هفته به صورت رایگان عرضه میشود . لازم به ذکر است درآمدهای ناشی از فروش این اپلیکیشن صرفا جهت تحقیقات میدانی این روش طب سنتی مصرف خواهد شد. در این اپلیکیشن ضمن درج تجربیات شما آدرس افراد مطمئن و مورد رجوع مردم در شهرستانهای مختلف درج میشود تا ان شاءالله رنج کمتری دچار نوزادان و کودکان این سرزمین شود .   برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

 

 

 • سلام وقت بخیر ببخشید یه دلگیر عالی در تهران میشه معرفی کنید؟
 • لطفا یه تولگیر خوب در کیلان معرفی کنید
 • مینا ابراهیم زاده
  سلام وقت بخیر
  تلگیر بسیار ماهر شهر تبریز
  آدرس روبروی قبرستان مارالان کوی کوچه محرم پور پلاک ۳۳
  فاطمه خانم
 • سلام تلگیر در بابل معرفی میکنید؟
 • لطفاً آدرس یک تلگیر خوب در استان چهارمحال و بختیاری شهر ِ شهرکرد به من معرفی کنید🙏🏻
 • سلام خوب ادرس این سیما خانم کجای تهران هست؟ یا شماره تلفن از ایشون من یکسال و خرده ای با این مشکل دارم میجنگم و کرج هستم.
 • ابوالفضل عادلی
  سلام آدرس تولگیر در کرمان دارید بدین لطفا
  پاسخ:
  سلام
  متاسفانه هنوز شخص مورد اعتمادی در شهرستان کرمان به این مرکز معرفی نشده است
  خواهشمند است در صورت شناسایی این افراد مشخصات و شماره ایشان را برای استفاده سایر همشهریان خود از طریق فرم تماس با ما در اختیار  این مرکز قرار دهید
 • با سلام منهم نوه ی عزیزم استخوان تو گلوش گیر کرده بود تل گیر در آورد واقعا تل گیرها رو بیشتر از پزشکان قبول دارم دست همشون رو می بوسم
  پاسخ:
  سلام
  اگر از کارشون رضایت داشتید مشخصاتشان رو به اشتراک بگذارید تا همشهریهای شما هم بتونم از خدمات ایشون استفاده کنند
 • سلام لطفا تلگیر خوب در شهر ساری استان مازندران معرفی کنید ممنون میشم
  پاسخ:
  سلام
  متاسفانه هنوز شخص مطمئن و قابل اعتمادی از شهرستان ساری به این مرکز معرفی نشده است
  به محض اطلاع حتما ثبت خواهد شد

 • مرضیه اسماعیلی
  لطفا تل گیر در استان لرستان شهرستان الیگودرز معرفی کنید
  پاسخ:
  سلام
  متاسفانه تا این لحظه شخص مطمئنی از استان شما در این خصوص به ما معرفی نشده تا اطلاع رسانی بشه
  حتما به محض معرفی به ما اطلاع رسانی خواهد شد
  با تشکر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

ویدئوی تولگیری : برای نمایش روی تصویر کلیک کنید